Jotuni
Jotuni jsou tvorové starší než Ásové a Vanové, jsou to ledoví obři. Legenda praví, že Ymi, první z nich, se vynořil z ledu v zející prázdnotě a byl otcem i matkou všech ledových obrů, kteří povstali z potu v jeho podpaží. Byl zlý a krutý. Ódin a jiní měli dost jeho krutosti a proto Ymiho zabili. Jeho maso se stalo zemí, jeho nezlomené kosti horami, zuby a čelisti kameny a balvany, krev řekami jezery a moři a lebka oblohou, kterou ve čtyrech rozích podpírali trpaslíci.
Ledoví obři nyní žijí v Jotunheimu kde vládne obr Ásvind. Ne všichni obři byli nepřátelští k bohům.
Skými
V překladu Nesmírný. Tento ledový obr byl tak veliký, že Thór, loki a jejich služebníci jednou nevědomky usnuli v palci Skrýmiho rukavice o níž se domnívali, že je to veliká síň.
Angerboda
První žena Lokiho byla obryně Angerboda, s níž přivedl na svět tři obludné děti, Fenriho, dravého vlka, který měl přivodit smrt Odinovi. Jörmunganda, zlého hada, který měl přivodit smrt a zároveň být zabit Thórem. A Hel, hnijící dívku, která byla zapuzena do Heliny říše, neboli podsvětí, kam odcházeli mrtví, kteří zemřeli potupnou, nehrdinskou smrtí.
Na obrázku Thór háže Jörmunganda do hlubin oceánu, zatímco Angerboda chrání svého potomka, vlka Fenriho.
Hrungnir
Podle germánské mytologie je nejsilnějším z ledových obrů. Tento obr vyzval Ódina v závodě koní se svým hřebcem Gullfáxim (zlatohřívák). Ódin ovšem se svým osminohým koněm Sleipnim nad Hrnugnirem zvítězil. Pozval ho do Ásgardu, aby si odpočinul před návratem do Jotunheimu. Tam se však Hrungnir opil a začal se chovat drze, dokonce vyhrožoval, že si na svých ramenech odnese do Jotunheimu Valhallu. To rozhořčilo Thóra a Hrungnir ho vyzval na souboj. Když se o souboji dozvěděli ledoví obři, vyrobili z hlíny obra neskutečných rozměrů, aby Hrungnirovi v souboji pomohl. Když Thór obra viděl, pomočil své kalhoty, jeho vozataj však hliněnému obrovi podsekl nohy, a ten se skácel k zemi. Thór po obrovi hodil kladivem a rozrazil Hrungnirův brusný kámen, který použil místo štítu, úlomky z něj se rozlétly všemi směry. Dodnes prý jich několik zůstalo zaraženo v Thórově hlavě. Kladivo následně rozdrtilo Hrungnirovu lebku.